دفتر خاطرات(The Notebook)


دفتر خاطرات(The Notebook)

نویسنده:  نیکلاس اسپارکس(Nicholas Sparks)
مترجم:  طاهره صدیقیان
ناشر:  کتابسرای تندیس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 204

 

دفترچه خاطرات شاید مهمترین و مشهورترین اثر کارنامه نویسنده امریکایی 44 ساله نیکلاس اسپارکس است.این نویسنده که به سبک داستان نویسان دهه سی و چهل رمان می نویسد توانسته با باز تولید این سبک قدیمی توجه مخاطبان را جلب کند.نیکلاس اسپارکس، تاکنون ۱۳ رمان منتشر کرده است.
اکثر آثار این نویسنده مضامینی عاشقانه دارند. رمان «در اولین نگاه» اثر این نویسنده که چندی پیش با ترجمه شهرزاد فتوحی در ایران منتشر شده است به مفهوم عشق‌هایی که در اولین نگاه شکل می‌گیرند، می‌پردازد.
 برخی از آثار این نویسنده به فیلم‌های سینمایی پرفروشی تبدیل شده‌ و تاکنون بیش از ۵ رمان از نوشته‌های او توسط مترجمانی چون طاهره صدیقیان، نفیسه معتکف و سپند نام‌آور به فارسی ترجمه شده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به کتاب‌هایی چون: «دفتر خاطرات»، «پیاده‌روی به یادماندنی» و «شب‌های رادنث» اشاره کرد.

 

نووا و الی که از هم دور مانده بودند  بعد از سال ها الی به طور اتفاقی خبری از نووا در روزنامه میبیند و پس از کشمکش های فراوان با نووا ازدواج میکنند.این داستان که به زبان فارسی204 صفحه دارد به طور ماهرانه با پرداختن به زندگی نووا و الی و سرانجام آلزایمر الی که نووا درمانی جز عشق برای آن ندارد...داستان در زمان حال روایت می شود و با مرور خاطرات و نامه ها گاه گاهی به عقب رفته و دوران گذشته ی عاشقانه ی این زوج را بیان میکند...

این کتاب روایتگر داستان همیشگی انسان بر سر دوراهی جبر و اختیار را است و هنگامی که شخصیت زن داستان بین نامزدش که جبری برای او دارد و اختیار برای انتخاب نووا و بازگشت پیش نووا و آغاز زندگی جدید خواننده را با خود همراه می کند.

 

نویسنده مطلب : مجمد باقر دستکار

/ 0 نظر / 34 بازدید