جنگل‌های سکوت

نام کتاب:جنگل‌های سکوت

نویسنده:امیلی رودا

مترجم:محبوبه نجف‌خانی

سال 1389

انتشارات قدیانی

جنیفر روو نویسنده‌ی استرالیایی به سال ۱۹۴۸ متولد شد. بسیاری از داستان‌های او در صدر فهرست پرفروشترین کتابهای کودکان استرالیا قرار دارند. او اولین کتابش را(چیزی استثنایی) در سال ۱۹۸۴و دومین کتابش (خوک‌ها پرواز می‌کنند) را در سال ۱۹۸۶ چاپ کرد.وی همچنین فیامنامه فیلم murder call را نوشته است.در ایران انتشارات افق و انتشارات بنفشه برخی از کتاب‌های این نویسنده را (از جمله سری کتاب‌های در جستجوی دلتورا و روون) به فارسی چاپ کرده‌اند. جنیفر روو، در آثاری که برای کودکان می‌نویسد از نام مستعار امیلی رودا استفاده می‌کند، اما در آثار معمولی‌اش از نام اصلی خود بهره می‌گیرد.

اثر وی روون است که درچهار جلد «روون پسری از رین»، «روون و کولی ها»،«روون و نگهبان کریستال»و«روون و زباک‌ها» می‌باشد.یکی از معروف‌ترین و پر طرفدارترین کتابهای امیلی رودا مجموعه‌ی «دلتورا» است که از سه مجموعه به نامهای «در جست و جوی دلتورا»،«سرزمین سایه‌های دلتورا»و«اژدهایان دلتورا» تشکیل شده‌است.


قالب این داستان به صورت ماجراجویانه و بسیار جالب و جذاب و پر از رمز و راز است.

 

خلاصه‌ای از کتاب:

ارباب سایه های اهریمنی نقشه کشیده است تا به سرزمین دلتورا حمله کند و مردمانش را به اسارت در آورد. تنها مانع او، کمربند جادویی دلتوراست که هفت گوهر با نیرو هایی عجیب و مرموز دارد. ارباب سایه ها گوهر ها را ربوده و در سراسر قلمرو پادشاهی، در مکان های ترسناک پنهان می کند. با این کار او پیروز می شود و دلتورا را به تصرف در می آورد.

دو همسفر، که هیچ شباهتی به هم ندارند، از روی نقشه ای دستی، مخفیانه به جست و جوی پر مخاطره ای دست می زنند. آن ها مصمم هستند گوهر ها را بیابند و سرزمینشان  را از ظلم نجات دهند، به سوی اولین مقصد به راه می افتند: جنگل های سکوت اهریمنی.

 

 

نویسنده مطلب : شایان هاشم زهی

/ 0 نظر / 26 بازدید