ناشناخته ماندگان

ناشناخته ماندگان

پاتریک مودیانو

ناهید فروغان

انتشارات چشمه

داستان در حقیقت 3 تا داستان کوچک کنار هم هست و موضوعیت کلیش اشتراک این داستان هاست . دخترهای جوان تنهایی که ترس ها و آرزوهای زیادی دارند و افرادی سر راهشون قرار می گیرند که ظاهرا قصد کمک به اونها را دارند و مسیری که سرنوشت این دخترها را بهش رهنمون می شه ...

 

نویسنده «خیابان بوتیکهای تاریک» چه چیزی را پنهان میکند؟ از اقدامات والدینش در زمان اشغال فرانسه تا ملاقاتهایش با فرانسواز هاردی یا میشل اودیار؛ دنی کونار در تحقیقی پرشور به همه این موارد پرداخته است. اکسپرس این تحقیق را به عنوان یکی از مطالب ویژه ژانویه به خوانندگانش تقدیم کرده است.
وقتی او در سال 1970 ازدواج میکند، دو شاهد صاحب نام پاتریک مودیانو ریمون کونو و آندره مالرو نام دارند و ما با لذت تعریفی را که مالرو، نویسنده «موقعیت انسانی» بارها تکرار کرده است به یاد میآوریم که «انسان چیست؟ توده کوچک و حقیری از رازها»؛ تعریفی که در مورد دو زوج جوان به شدت صادق است. بله، بیش از 40 سال، نویسنده «خیابان بوتیکهای تاریک» از شر تحقیق در مورد رازهای خانوادگی و ابهامهای زمان اشغال خلاص نمیشود. در کتابی بدیع و جذاب که نه یک بیوگرافی است و نه تفسیری از یک اثر، بلکه پرتو افکنی عمیق در زندگی مودیانو و به شکل نوعی ادای احترام است، دنی کونار، روزنامهنگار و گرداننده وبلاگی که به مودیانو اختصاص دارد (reseau-modiano.pagesperso-orange.fr )، مطالب مهمی را فاش میکند؛ مطالبی که اغلب شگفتانگیزند و از «حجم عظیمی» از رازهایی که پاتریک مودیانو موفق شده بود تحت لوای جنجالهای مشهور حضورهای تلویزیونیاش، آنها را پنهان کند نشات میگرفتند..

 

 

قسمت زیبایی از کتاب

باید کسی را برای خودت پیدا کنی . می دانی از عشق بهتر وجود ندارد . 

 

 

نویسنده مطلب : آرین جعفری

/ 1 نظر / 99 بازدید
صائب

مرسی