دره گمشدگان

نام کتاب : در جست و جوی دلتورا (دره گمشدگان)

نویسنده : امیلی رودا

مترجم : محبوبه نجف خانی

انتشارات قدیانی

 

درباره نویسنده : جنیفر روو نویسنده‌ی استرالیایی به سال ۱۹۴۸ متولد شد. بسیاری از داستان‌های او در صدر فهرستپرفروشترین کتابهای کودکان استرالیا قرار دارند. او اولین کتابش را(چیزی استثنایی) در سال ۱۹۸۴و دومین کتابش (خوک‌ها پرواز می‌کنند) را در سال ۱۹۸۶ چاپ کرد.وی همچنین فیامنامه فیلم murder call را نوشته است.در ایران انتشارات افق و انتشارات بنفشه برخی از کتاب‌های این نویسنده را (از جمله سری کتاب‌های در جستجوی دلتورا و روون) به فارسی چاپ کرده‌اند. جنیفر روو، در آثاری که برای کودکان می‌نویسد از نام مستعار امیلی رودا استفاده می‌کند، اما در آثار معمولی‌اش از نام اصلی خود بهره می‌گیرد.

اثر وی روون است که درچهار جلد «روون پسری از رین»، «روون و کولی ها»،«روون و نگهبان کریستال»و«روون و زباک‌ها» می‌باشد.یکی از معروف‌ترین و پر طرفدارترین کتابهای امیلی رودا مجموعه‌ی «دلتورا» است که از سه مجموعه به نامهای «در جست و جوی دلتورا»،«سرزمین سایه‌های دلتورا»و«اژدهایان دلتورا» تشکیل شده‌است.

  

خلاصه :

لیف، باردا و جاسمین تقریبا به هدفشان رسیده اند. شش گوهر بر کمربند دلتورا می‌درخشد. حالا باید آخرین گوهر را پیدا کنند تا دلتورا از دست ارباب سایه های اهریمنی نجات پیدا کند.

همسفران قبلا با حوادث و موجودات وحشتناک زیادی مواجه شده اند. اما حالا باید با وحشتناک ترین شرایط روبرو شوند. آنها قصد دارند تا با نیرو های مرموز تاریکی دست و پنجه نرم کنند، نیروهایی که قدرت و شهانت به تنهایی نمی‌توانند آنها را شکست دهند. اگر همسفران شکست بخورند، جست و جویشان بی نتیجه می‌ماند ... و آنها تا ابد در توده های چرخان مه که دره گمشدگان را پوشانده است، اسیر خواهند ماند.

 

 

نویسنده مطلب : بردیا محمودی

/ 0 نظر / 20 بازدید