وارکرفت - چشمه جاودانگی

نام کتاب : وارکرفت

کتاب اول(چشمه جاودانگی)

نویسنده: ریچارد ناک

مترجم: لیلا احمدی

نشر زهره

ریچارد ا.ناک نویسندهٔ داستان‌های خیال‌پردازی و از جرگهٔ نویسندگان برگزیدهٔ نیویورک تایمز برای نگارش داستان حماسه هوما است. وی متولد ۲۸ مِه ۱۹۶۱ در شهر شیکاگو از پدری انگلیسی و مادری آمریکایی است.

بیشتر کتاب‌هایی که بر ناک تأثیر گذاشته‌اند به گفتهٔ خودش فرمانروای حلقه‌های تالکین، موجودات روشنایی و تاریکی و کهربا اثر راجر زلازنی و کتاب‌های ادگار آلن پو بوده‌اند. دیگر نویسندگان محبوب وی گلن کوک، ال اسپراگ دی‌کمپ، لاورنس وات اوانس، هری ترتل داو، جنیفر رابرسون، رابرت جی سویر، لورل ک همیلتون و هری هریستون هستند.

 

وارکرفت یکی از محبوب ترین بازی های کامپیوتری در سال های اخیر است و طرفداران بی شمار آن در سراسر جهان پیگیر اخبار و اطلاعات مرتبط با آن هستند. پایه ادبی این بازی جذاب بر اساس نوشته های چند نویسنده به خصوص ریچارد ناک است. کتاب های این مجموعه شامل سه گانه نبرد باستانیان ، آرشیو وارکرفت و چند کتاب مجزای دیگر است. این کتاب جلد از مجموعه ی نبرد باستانیان است که اختصاص به وقایعی در ده هزار سال پیش از حمله لژیون آتش به ازراث دارد. در این کتاب با چشمه جاودانگی منبع قدرت جادویی الف های شبانگاه که عامل فتنه های بسیاری نیز می باشد آشنا می شوید. کراسوس، رونین، براکسیگار و سارگراس دیگر نقش آفرینان برجسته این شاهکار ادبی هستند.

 

نویسنده مطلب : امیر سالار منصور دهقان


/ 0 نظر / 26 بازدید