در جستجوی دلتورا - دریاچه اشک

نام کتاب:دریاچه اشک

نویسنده:امیلی رودا

مترجم:محبوبه نجف‌خانی

سال 1389

انتشارات قدیانی

جنیفر روو نویسنده‌ی استرالیایی به سال ۱۹۴۸ متولد شد. بسیاری از داستان‌های او در صدر فهرست پرفروشترین کتابهای کودکان استرالیا قرار دارند. او اولین کتابش را(چیزی استثنایی) در سال ۱۹۸۴و دومین کتابش (خوک‌ها پرواز می‌کنند) را در سال ۱۹۸۶ چاپ کرد.وی همچنین فیامنامه فیلم murder call را نوشته است.در ایران انتشارات افق و انتشارات بنفشه برخی از کتاب‌های این نویسنده را (از جمله سری کتاب‌های در جستجوی دلتورا و روون) به فارسی چاپ کرده‌اند. جنیفر روو، در آثاری که برای کودکان می‌نویسد از نام مستعار امیلی رودا استفاده می‌کند، اما در آثار معمولی‌اش از نام اصلی خود بهره می‌گیرد.

اثر وی روون است که درچهار جلد «روون پسری از رین»، «روون و کولی ها»،«روون و نگهبان کریستال»و«روون و زباک‌ها» می‌باشد.یکی از معروف‌ترین و پر طرفدارترین کتابهای امیلی رودا مجموعه‌ی «دلتورا» است که از سه مجموعه به نامهای «در جست و جوی دلتورا»،«سرزمین سایه‌های دلتورا»و«اژدهایان دلتورا» تشکیل شده‌است.

قالب این داستان به صورت ماجراجویانه و بسیار جالب و جذاب و پر از رمز و راز است.

خلاصه‌ای از کتاب:

لیف،‌باردا و جاسمین و همراه جدیدشان که غیر قابل پیش‌بینی است، به مأموریتی می‌روند تا هفت سنگ گمشده کمربند جادویی دلتورا را پیدا کنند. یاقوت زرد قبلاً پیدا شده است، امّا فقط زمانی که تمام سنگ‌ها دوباره روی کمربند سوار شوند، سرزمینشان از دست نیروی تاریک اهریمن، ارباب سایه‌ها، نجات پیدا خواهد کرد.

برای پیدا کردن سنگ دوم، لیف، باردا و جاسمین باید از سرزمینی عبور کنند که قلمرو هیولای جادوگری به نام تاگان است.این سه درسفرشان با انواع حیله، خیانت و خطر دست و پنجه نرم میکنند.در نهایت، با بزرگترین مبارزه زندگیشان رو به رو می‌شوند؛ نگهبان هولناک و افسون شده دریاچه اشک.

 

نویسنده مطلب : شایان هاشم زهی

/ 0 نظر / 25 بازدید